A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Дата: 06.11.2024 13:09
Кількість переглядів: 12

Фото без опису

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ — ЦЕ ДЕНЬ, ЯКИЙ СЛУЖИТЬ НАГАДУВАННЯМ ВСЬОМУ ПРОГРЕСИВНОМУ ЛЮДСТВУ ПРО ТЕ, ЩО ПОШИРЕНІСТЬ ЗАХВОРЮВАННЯ НЕВПИННО ЗРОСТАЄ. ВПЕРШЕ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ БУВ ПРОВЕДЕНИЙ IDF (МІЖНАРОДНОЮ ДІАБЕТИЧНОЮ ФЕДЕРАЦІЄЮ) І ВООЗ (ВСЕСВІТНЬОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я) 14 ЛИСТОПАДА 1991 РОКУ ДЛЯ КООРДИНАЦІЇ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ У ВСЬОМУ СВІТІ.

Цукровий діабет — хронічне ендокринне прогресуюче захворювання, характеризується відносним або повним дефіцитом інсуліну— гормону підшлункової залози.

На ранніх стадіях цукровий діабет має такі симптоми:

1. Втома. Якщо ви помічаєте, що втома регулярно з'являється одразу після їжі, особливо після їжі з високим вмістом вуглеводів, як-от макарони, картопля, солодощі тощо, це може бути пов'язано з підвищенням рівня цукру в крові.

2. Часте сечовипускання. Коли у крові занадто багато цукру, нирки починають активно працювати, щоб позбутися його. Це призводить до того, що вам доводиться відвідувати туалет частіше, ніж зазвичай.

3. Підвищена спрага. Це природний наслідок того, що ви більше ходите в туалет, оскільки ваш організм зневоднюється. Зневоднення також стає циклічним: чим більше ви пісяєте, тим сильніше відчуваєте спрагу, чим більше ви п'єте, тим більше пісяєте — замкнене коло.

4. Головний біль. Зневоднення може викликати головний біль.

5. Нечіткість зору. Коли в крові є надлишок цукру, це також може вплинути на очі. По суті, зайвий цукор (разом з невеликою кількістю води) потрапляє в кришталик в середині ока, викликаючи ефект розмитості. Це тимчасове явище, яке, зазвичай, минає, коли рівень цукру в крові повертається до норми.

6. Нудота, блювання, сплутаність свідомості та інше. Ці симптоми можуть бути ознаками небезпечного для життя стану, який називається діабетичний кетоацидоз (ДКА). Поряд із вищезазначеними симптомами ДКА також може викликати зневоднення, біль у шлунку, фруктовий запах з рота, утруднене дихання, прискорене серцебиття. З часом нелікований високий рівень цукру в крові може викликати додаткові симптоми, такі як:

7. Часті інфекції. Хронічна гіперглікемія може послабити імунітет. Це ускладнює боротьбу організму з деякими інфекціями. Зокрема, жінки з цукровим діабетом часто страждають на дріжджові інфекції (молочниця).

8. Рани, що повільно загоюються. Високий рівень цукру в крові може також впливати на кровоносну систему організму, погіршуючи кровообіг і здатність організму до самовідновлення.

9. Проблеми з зубами та яснами. Глюкоза присутня у крові, а також у слині. Це призводить до таких проблем, як карієс, гінгівіт, запалення ясен і неприємний запах з рота.

10. Поколювання в руках і ногах. З часом нелікована гіперглікемія може спричинити пошкодження нервів, що називається нейропатією.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Джерело: ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ХАРКІВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» (ДУ «ХАРКІВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»)


« повернутися

Вхід для адміністратора