A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради

Здорове харчування

Дата: 08.10.2024 14:31
Кількість переглядів: 14

Фото без опису

Продукти для імунітету. 7 смачних продуктів, які підвищують імунну систему.

1. Куркумін

На сьогоднішній день куркума є одним з найбільш вивчених антиоксидантних лікарських рослин в світі. Куркумін є активний інгредієнт куркуми та є потужним антиоксидантом, який бореться з пошкоджуючими клітини вільними радикалами в тілі. Зміцнює імунну систему саме завдяки високому вмісту антиоксидантів. Покращує опірність клітин інфекціям і злоякісним пухлинам. У ній величезна кількість вітаміну С, Е і К. Як відомо, вітамін К має виражену кровозгортувальну дію, будучи важливим вітаміном для серцево-судинної системи.

2. Гарбузове насіння

Гарбузове насіння - це поживні електростанції в крихітній оболонці, з широким спектром поживних речовин, від магнію і марганцю до міді, цинку і білка. Крім того, в них міститься широкий спектр корисних рослинних сполук - фітостероли і антиоксиданти, що полюють за вільними радикалами. У чверті склянки гарбузового насіння міститься майже половина рекомендованого добової кількості магнію. Гарбузове насіння - багате джерело цинку (в 30 г міститься більше 2 мг цього корисного мінералу). Цинк має важливе значення для організму з багатьох причин: він підтримує здоровий імунітет, зростання і ділення клітин, сон, настрій, відчуття смаку і запаху, здоров’я очей і шкіри, регуляцію інсуліну тощо. Сирі горіхи та насіння, в тому числі гарбузове – одне з кращих джерел омега-3 жирів рослинного походження. Гарбузове насіння - багате джерело триптофану, амінокислоти (будівельний блок для білка), яка в організмі перетворюється в серотонін, а він, у свою чергу, перетворюється в мелатонін, «гормон сну». З’їсти гарбузового насіння за кілька годин до сну, разом з вуглеводами, наприклад, з невеликим скибочкою фрукта, може бути особливо корисно, щоб забезпечити організм триптофаном, необхідним для вироблення мелатоніну і серотоніну, які допоможуть виспатися вночі.

3. Броколі

Броколі - близька родичка брюссельської, білокачанної та цвітної капусти - мабуть, найбільше відома своїми хемозахисними властивостями. Це прекрасне джерело фітонутрієнтів глюкозинолатів, флавоноїдів та інших зміцнюючих здоров’я антиоксидантних і протиракових з’єднань. Одним із з’єднань в брокколі, відомим своєю протираковою дією, є сульфорафан - натуральна органічна сірка. Дослідження показали, що сульфорафан підтримує нормальну функцію і ділення клітин, викликаючи одночасно апоптоз (запрограмовану загибель) клітин раку кишечника, передміхурової залози, грудей, раку легенів, викликаного тютюнопалінням, а також зменшуючи число ракових пухлин печінки у мишей. У ряді досліджень підкреслювалося також благотворний вплив броколі на ожиріння, діабет 2-го типу і неалкогольну жирову хворобу печінки. Броколі та інші овочі сімейства хрестоцвітих містять глюкозінолатні з’єднання, які допомагають поліпшити імунну функцію і баланс мікрофлори кишечника.

4. Ферментовані продукти.

Ферментовані продукти для кишківника - це головний каталізатор потужного захисту від більшості хвороб. Доведено, що корисні бактерії в ферментованих продуктах особливо ефективно пригнічують рак товстої кишки, але також здатні перешкоджати раку молочної залози, печінки, тонкого кишечника та інших органів. Квашена капуста, солоні огірки, кефір, чайний гриб - ці знайомі нам з дитинства продукти варто включати в свій щоденний раціон.

5. Часник

Часник є одним з кращих продуктів, які ви можете споживати на регулярній основі, що також допоможе підвищити імунітет. Це противірусний засіб і, по суті, діє як антибіотик проти грибкових інфекцій, бактерій і вірусів. Він містить більше 100 біологічно корисних хімічних речовин, які знижують рівень холестерину і знищують віруси. Часник можна вживати у вареному або сирому вигляді, проте якщо ваш шлунок може впоратися з термічно необробленим часником, краще вживати саме його.

6. Ківі

Ви, напевно, чули, що вітамін С відіграє життєво важливу роль у підтримці здорової імунної системи. І ківі є одним з найкращих і найсмачніших джерел цього вітаміну. Одна порція ківі (близько двох плодів) містить 137,2 міліграми вітаміну С, який є сильним вільнорадикальним гасителем і, отже, сильним антиоксидантом в організмі.

7. Кістковий бульйон

Багато досліджень пов’язують речовину хондроїтинсульфат, виявлену в кістковому бульйоні, як з протизапальними, так і з імунорегуляторними ефектами. Потенційно небезпечні завойовники погіршують здоров’я кишечника і, в свою чергу, нашу імунну систему. Це в значній мірі пов’язано з глікозаміногліканами (або GAG), що знаходяться в ньому. GAG допомагають відновити кишкову оболонку. Вони також відіграють важливу роль у підтримці вмісту колагену і еластину між тканинними волокнами.

Фото без опису

Фото без опису

ДИТЯЧА ТАРІЛКА ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ_ПЕРЕГЛЯНУТИ

 

Джерело: Вовчанська філія ДУ «ХАРКІВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»


« повернутися

Вхід для адміністратора