A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Старосалтівської селищної ради

Рекомендації: як обрати безпечну дитячу іграшку.

Дата: 04.12.2023 11:10
Кількість переглядів: 16

Фото без опису

Наближаються день Святого Миколая та Новий рік – довгоочікувані та улюблені всіма дітками свята. І зранку малята очікуватимуть під подушками подарунки. Тому батькам, як помічникам Святого Миколая, рекомендуємо звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.

Сьогодні в торговельній мережі можна побачити надзвичайне розмаїття дитячих іграшок різних видів, розмірів, призначення та типу. Але чи вся ця продукція безпечна? Чи можна її використовувати без шкоди для здоров’я? Слід пам’ятати, що їх об’єднує обов’язкова вимога, – характеристики мають відповідати умовам Технічного регламенту безпечності іграшок та всім нормам безпеки.

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області пропонує при купівлі дитячих іграшок дотримуватись 10 правил:

1. Матеріал іграшки – це перший критерій при виборі пластмасової іграшки. Яскраві, красиві, легко миються – у таких іграшок маса переваг. Але недоліки неякісної пластмасової іграшки суттєво переважають її плюси. Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі складники. Натуральні матеріали (хутро, шкіра) дозволяються для виробництва іграшок та ігор для дітей віком старше 3-х років. Перед купівлею понюхайте іграшку. Якщо від неї відчувається різкий неприємний запах, ймовірно в її складі є небезпечні хімічні складники (фталати, толуол, фенол, формальдегід, полівінілхлорид та інші), постійний контакт з якими може призвести до проблем зі здоров’ям дитини (порушення в роботі печінки, нирок, алергічні реакції тощо).

2. Розмір іграшки – для того, щоб іграшка була корисною для дитини, вона повинна відповідати віку і розміру дитини. Для маленької дитини небезпечні як надто великі й важкі, так і надто маленькі іграшки. Вікові обмеження на упаковці або етикетці іграшки – дуже важлива інформація для забезпечення безпеки дітей. Звертайте на це увагу!

3. Шви м’якої іграшки – вибираючи м’яку іграшку звертайте увагу на якість швів. Зашиті абияк іграшки, з яких звисають нитки, а зі швів видно наповнювач, краще не купувати.

4. Наповнювач іграшок – поролон, синтепон чи гранули? Краще купувати іграшки з наповнювачем, який легко піддається миттю, пранню, швидко висихає, не висипається під час користування, не має стороннього запаху та не виділяє в повітря шкідливі речовини.

5. Краї та кути – перед купівлею іграшки огляньте її на наявність подряпин, сколів та тріщин, у дитячих іграшках не має бути гострих кутів і гострих деталей, бо дитини може ними травмуватись.

6. Кріплення деталей іграшки – купуючи іграшку для дитини, не забувайте про те, що більшість маленьких діток розбирають свої іграшки на частини, пробують їх на зуб. Переконайтесь, що всі деталі іграшки закріплені надійно.

7. Шнурівки, бантики, мотузочки – не купуйте іграшки з надто довгими елементами або зніміть їх перед тим, як давати дитині. Зовсім маленькі діти можуть заплутатись у цих деталях іграшки.

8. Шумовий ефект – діти зазвичай дуже люблять іграшки зі звуком: ляльки, телефони, машинки. Але більшість неякісних іграшок мають недопустимо високий для дитячого вуха рівень шуму (рівень звуку, що утворюється іграшкою, для гри в приміщеннях, не повинен перевищувати 65 дБА, для гри на відкритому повітрі – не більше 75 дБА).

9. Місце покупки – неякісні або небезпечні дитячі іграшки можуть продаватися й у великих спеціалізованих магазинах, але все ж таки, шанс купити таку іграшку там суттєво нижчий, ніж, наприклад, на ринку або в «неофіційних» магазинчиках. До попадання товарів у торговельну залу повинна бути проведена їх підготовка до продажу: розпакування, перевірка цілісності індивідуальної упаковки, пломб підприємства-виробника, наявність маркувальних даних щодо якості, перевірка наявності інструкцій з експлуатації, технічних паспортів, гарантійних талонів, комплектність, перевірка роботи в дії тощо.

10. Супровідні документи – завжди звертайте увагу на етикетку та упаковку іграшки. По-справжньому безпечною можна вважати таку іграшку, на якій вказані: матеріал, з якого вона виготовлена, країна-виробник, вікові обмежені. Також важливою для споживача є інформація про виробника та імпортера, їхні адреси та контактні дані. Іграшка має супроводжуватись технічною документацією, яка засвідчує те, що продукція пройшла процедуру оцінки. Здійснюючи продаж товарів вітчизняного та іноземного виробництва, працівники суб’єкту господарювання зобов’язані надати споживачам повну необхідну, достовірну інформацію про товари.

Вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України встановлено Технічним регламентом, який розроблено на основі Директиви Європейського Парламенту та Ради про Безпеку іграшок.

Купуючи іграшки, звертайте увагу:

• на присутність інструкції та інформації щодо безпечності іграшки;

• слова «Увага» та «Попередження» передують застереженням щодо використання іграшки. Це стосується і маленьких іграшок, що продаються без упаковки. Ознайомтеся, які попередження зазначив виробник;

• попередження щодо віку мають бути чітко видимі для споживача. Особливо будьте уважні, якщо купуєте товари через інтернет;

• інформація про товари надається державною мовою та може дублюватися іншими мовами.

Нагадуємо, що іграшка, яка пройшла процедуру оцінки відповідності технічним регламентам, позначена національним знаком відповідності.

Будьте уважні при виборі іграшок для дитини! Нехай вони завжди приносять малюку тільки радість і позитивні емоції!!!

 

Джерело: Лист Чугуївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в
Харківській області №20.2-057/849-23 від 01.12.2023 


« повернутися

Вхід для адміністратора